Jdi na obsah Jdi na menu
 


SDH Horní Hradiště

Sbor dobrovolných hasičů čítá cca 80 členů, z toho je v současné době skoro 30 mladých hasičů.

Samotný sbor byl v Horním Hradišti založen 16. února 1930.

První zmínky o oddílu mladých hasičů /dříve mladých požárníků/ jsou u našeho sboru datovány do 70. let minulého století. Pod vedením p. V. Vaňourka dosáhl oddíl řady velmi pěkných výsledků, které vyvrcholily až postupem na republikové kolo v Bánské Bystrici. Po 80 letech se oddíl pomalu rozpadl. K jeho rozjezdu došlo na přelomu století, konkrétněji v roce 1999. Zásluhu na to měl Petr Slach a Ladislav Havel. Družstvo se zúčasňovalo pravidelně okresních kol. Povedlo se také postupovat na krajská kola, kde se nám nejvíce zadařilo v roce 2008. Zásluhou byl postup na Mistrovství České republiky, které se konalo v Trutnově.

MČR - konalo se začátkem července 2008. Již asi všichni víte, jak vše dopadlo, ale pochlubit se musíme. SDH Horní Hradiště se stalo mistrem ČR ve hře Plamen. Stalo se to, co si každý tajně přál. Za vše musíme poděkovat vedoucím - Petru Slachovi, Lucii Slachové a Láďovi Havlovi a velikánský dík patří hlavně dětem, aktérům, kteří vše zvládli a vyhoupli se na čelo: Michal Soukup, Michal Bulín, Jakub Gross, Daniel Šubrt, Dominik Soukup, Dominik Barchanski, Barča Češková, Janina Havlová, Lukáš Zelenka a Vašek Dolejš.

Největší úspěch, který SDH Horní Hradiště má, je účast na světové hasičské olympiádě, která se konala v Ostravě 19. - 26.7. 2009. V Ostravě jsme reprezentovali Českou republiku spolu s děvčaty z Pískové Lhoty a s klukama z Chlumce nad Cidlinou.

Další větší úspěch u SDH Horní Hradiště se datuje do července 2013. Mladí hasiči ovládli krajské kolo hry Plamen v Domažlicích a zaslouženě si vybojovali postup na mistrovství České republiky ve hře Plamen, které se konalo 3. - 5. 7. 2013 v Jablonci nad Nisou. Vše nedopadlo dle našich představ, celkové 9. místo bylo pro nás trochu zklamáním. Alespoň jsme si to vynahradili v disciplině požární útok CTIF, kde jsme předvedli nejlepší výkon a právem jsme se stali Mistry republiky v PÚ CTIF. Sestava - Pepa Nádvorník, Dáda Tauchen, Vojta Kepka, Filip Tomášek, Zdeňka Krejčová, Týna Netrhová, Kuba Kolář a naši kamarádi z Manětína - Adéla Šafrová, Petra Koudelová a Patrik Hnátek. Velký dík vedoucím - Petru Slachovi, Lucce Slachové, Janině Tomáškové a za pomoc Aleně Foldové, Lukáši Šafrovi a Ivetě Vandrovcové.

 

521_4455097675728_414106752_n.jpg

 

V současné době se kolektiv mladých hasičů připravuje pod vedením těchto vedoucích: Lucie Slachové, Petra Slacha, Jany Tomáškové a instruktora Filipa Tomáška.

O tom, jak se daří mládežnickému kolektivu, se můžete dočíst i na těchto stránkách v sekci Dosavadní úspěchy či výsledky mládeže.